Hurom SlowJuicer
Печати

Салата со црвена зелка и јаболка

Состојки:

  • 1 мала црвена зелка, фино изрендена
  • 2 зелени јаболка, со извадена срцевина и пресечена
  • 1 чаша златносуво грозје
  • Пулпа од 4 јаболка
  • 2 лажици свеж јаболков сок
  • 2/3 чаша обичен јогурт
  • 1 лажица маслиново масло
  • Морска сол, црн бибер

Подготовка:

  1. Ставете ги сите состојки во голема чини и добро измешајте.

| Контакт| Веб продавницаCopyright © 2012 Hurom Slow Juicer