Hurom SlowJuicer
Печати

Супа од моркови и портокал

Состојки:

 • 30 гр. путер
 • 1 кромид, исецкан
 • 450 гр. моркови, тенко исецкани
 • 600 мл зеленчуков сок за супа
 • 1 лажичка коријандер
 • 1 портокал, сок и пулпа
 • Морска сол, црн бибер

Подготовка:

 1. Стопете го путерот во тава. Додадете го кромидот и морковите и помешајте. Гответе 5 минути.
 2. Помешајте ги преостанатите состојки, покријте ја тавата и гответе 30 минути.
 3. Дозволете супата малку да се олади. Испасирајте во блендер или процесор за храна.
 4. Вратете ја во тавата и повторно загрејте ја.

| Контакт| Веб продавницаCopyright © 2012 Hurom Slow Juicer