Hurom SlowJuicer
Печати

Зеленчукова пита

Состојки:

 • 1 чаша зеленчукова пулпа (домати, моркови итн.)
 • ½ исецкан кромид
 • 1 исецкан морков
 • ½ лажичка лук во прав
 • 1 чаша чедар сирење (изборно)
 • 4 органски јајца, изматени
 • 2 лажици исецкан магданос
 • 1 ½ чаша млеко
 • Морска сол, бибер
 • 1 непечена интегрална кора за пита

Подготовка

 1. Ставете ги сите состојки во длабок сад и добро измешајте. Истурете ја смесата врз кората за пита.
 2. Печете во рерна 40 минути на 190°С.

| Контакт| Веб продавницаCopyright © 2012 Hurom Slow Juicer