Hurom SlowJuicer
Печати

Салса!

Состојки:

  • 1 чаша пулпа од зеленчуков сок која се состои од домати, моркови, целер и краставица.
  • 2 исецкани домати
  • 1 чешне лук, фино исецкано
  • 3 лажици маслиново масло
  • Неколку гранчиња исецкан магданос
  • 2 лажици сок од лимон или лимета

Подготовка:

  1. Измешајте ги заедно сите овие состојки и послужете.

Екстра:

  • Додадете исецкано авокадо.

| Контакт| Веб продавницаCopyright © 2012 Hurom Slow Juicer