Hurom SlowJuicer
Печати

Зелен сок

Состојки:

 • 1 краставица
 • 1 стебленце анасон
 • 1 грст магданос
 • 1 стебло целер
 • 1 морков
 • 1 грст спанаќ
 • 1 грст млада пченица
 • 1 лажица ѓумбир
 • 1 јаболко

Подготовка:

 1. Темелно измијте ги сите состојки.
 2. Исечете ги сите состојки на помали парчиња не надминувајќи 5 цм во должина.
 3. Полека додавајте ги сите состојки во инката во мали количини.
 4. Уживајте!

| Контакт| Веб продавницаCopyright © 2012 Hurom Slow Juicer