Hurom SlowJuicer
Печати

Зелен енергетски сок

Состојки:

  • 2 јаболка
  • ½ краставица
  • ½ лимон (излупен)
  • ½ чаша кељ
  • ½ чаша спанаќ
  • ¼ китка целер
  • ¼ чешне анасон
  • Малку ѓумбир
  • ¼ глава марула

Подготовка:

  1. Користејќи го соковникот, ставете ги сите состојки во соковникот и осигурете се овошјето и зеленчукот да бидат исечени на мали парчиња од 2,5 цм.

| Контакт| Веб продавницаCopyright © 2012 Hurom Slow Juicer