Hurom SlowJuicer
Печати

Јаболков сос

Состојки:

  • 2 чаши јаболкова пулпа
  • 2 чаши вода
  • 2 чаши јаболков сок
  • 3 лажици мед
  • ½ лажичка мелен цимет
  • ½ мелено мускатно оревче

Подготовка:

  1. Сите состојки освен медот и зачините нека зовријат во тенџере.
  2. Нека крчка 20 минути додека не се згусти.
  3. Додадете го медот и зачините.
  4. Уживајте!

| Контакт| Веб продавницаCopyright © 2012 Hurom Slow Juicer